אודות

מחלקת העריכה בנוצה הוצאה לאור, בניהולה של יעל אורנןמעניקה את כל מגוון שירותי העריכה והכתיבה.

אם מדובר בהוצאה עצמית, השלב הראשון בהפיכת כתב יד לספר הוא השקעת מחשבה: למי הוא מיועד? האם התוכן אכן מתאים לקהל היעד? האם האורך נכון? האם השפה מתאימה?

כל השאלות הללו רלוונטיות להמשך העבודה על הספר, שכן הן יקבעו את אופיו ויאפשרו לו לעבור לשלב הבא: עריכה – עריכת תוכן/ עריכה ספרותית  ולאחר מכן עריכה לשונית. רק בסיום תהליך זה יועבר הטקסט להפקה.

במידה וכתב היד מיועד להישלח להוצאות לאור, אנו מעניקות ייעוץ הכולל עריכת תוכן ראשונית, תיקון שגיאות כתיב והנחיות למשלוח כתב היד, כולל רשימת כתובות של ההוצאות הרלוונטיות.

כמו כן אנו מייצגות ספרים למכירת זכויות חו"ל, ומטפלות בהם החל משלב התרגום ועד לסגירת הסכם מכירת זכויות. 

 

"העבודה עם יעל היתה בראש ובראשונה חוויה מגדלת ומעצימה.
עדינותה, רגישותה, סקרנותה, ויכולותיה האמפטיות היוו גשר למפגש עם התכנים ולעבודת העריכה שנעשתה בהידברות מלאה איתי. יכולתה לנוע הלוך ושוב מעמדת הכותבת (נקודת המבט שלי) לעמדת הקורא הפוטנציאלי אפשרה לי לקחת את המרחק הראוי מהחומרים האישיים, ולהופכם לספר. תבונתה ניכרת בכל התערבות שעשתה בטקסט, שליטשה את הגולמי ועם זאת הותירה אותו מאד בסגנון שלי ועם כוונותי המקוריות.
מלאכת העריכה של יעל הינה אמנותית, אינטליגנטית, רוחנית וחברית. בנוסף לעריכה, יעל ליוותה אותי בתהליך של הוצאת הספר לאור ובמגע עם הוצאות הספרים השונות, בו גילתה ידע, התמצאות ויכולת הכוונה יעילה ונעימה.
זוהי שותפות עמוקה שאני מאד מברכת ומודה עליה, ואני ממליצה בחום לכל מי שרוצה לפסל את הכותב שבו, או ללדת ספר, להכיר את יעל ולהיעזר בכישוריה המקצועיים."


אסתר גילת מחברת מדליק האורות (בקרוב הספר...)

להמלצות נוספות האתר עוצב ונבנה ע"י נוצה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים